Огласна табла: Обавештења и активности

1. ЕЛЕКТРОНСКА ПРИЈАВА ИСПИТА за ОКТОБАР II испитни рок за све нивое студија почиње у ЧЕТВРТАК  19. 9. и трајаће до ПОНЕДЕЉКА 23. 9. 2019. године;
  2. Студенти који плаћају пријаву испита у обавези су да новац уплате најкасније до ПЕТКА  20. 9. 2019. године ДО 12 ЧАСОВА  (најмање ДВА РАДНА ДАНА пре истека рока за пријаву), како би били у прилици да на време пријаве испите (са личним позивом на број тј. КОРИСНИЧКО ИМЕ-1);
  3. Након 23. 9. 2019. пријава испита ће бити могућа само на шалтеру (са позивом на број 74212102) уз накнаду од 1500,00 динара по испиту (пријављивање испита после утврђеног рока у складу са ценовником);
  4. Студенти су у обавези да спроведу пријаву испита до краја (одабир предмета, потврда изабраних предмета и окончање поступка пријаве), препоручује се да студенти провере у е-индексу мени / пријављени испити;

Опширније о начину пријаве испита https://studenti.filfak.ni.ac.rs/ispiti/prijava

Друштво за развој деце и младих - Отворени клуб из Ниша Вас позива на инклузивну представу "(не)Инклузивна прича" и грађански форум у оквиру пројекта "Инклузивним образовањем до инклузивног друштва" који ће бити одржани у среду, 18. септембра 2019. године са почетком у 15:00 часова на нишком Филозофском факултету, ул. Ћирила и Методија 2, у амфитеатру број 301 (III спрат).

Циљ извођења инклузивне представе и грађанског форума је представљање тренутних изазова у области инклузивног образовања у Нишу, као и покретање дискусије са грађанима о проблемима инклузивног образовања и мерама за њихово решавање на локалном нивоу. Након приказане представе и излагања пројекта присутни учесници ће имати могућност да дискутују о приказаним проблемима у представи као и о мерама које треба предузети ради његовог унапређења и подршке коју локална самоуправа треба да обезбеди како би права деце на образовање била у потпуности остварена.

На форумима ће се прикупљати мишљења и предлози грађана, како би се исти објединили и уврстили у документ Предлог практичне политике са препорукама, који ће бити достављен свим релевантним институцијама и заинтересованим странама на локалном нивоу.

За све додатне информације и питања у вези са пројектом и извођењем инклузивне представе и грађанских форума, можете се обратити Јовану Маринковићу, менаџеру пројекта на број 064/2163-907 или Душану Влајићу, координатору пројекта на број 061/2457-142.

Инклузивна представа и грађански форуми реализују се у оквиру програма подршке цивилном друштву за јавно заговарање и пројекта „Активни грађани – боље друштво: заговарањем ка сарадњи и демократском развоју Србије“, који реализује БОШ уз подршку америчког народа путем Америчке агенције за међународни развој (USAID).

1. ЕЛЕКТРОНСКА ПРИЈАВА ИСПИТА за октобарски испитни рок I за све нивое студија је почела у четвртак 5. 9. и трајаће до понедељка 9. 9. 2019. године;
  2. Самофинансирајући студенти су у обавези да исплате целокупан износ школарине како би били у прилици да пријаве испите.
  3. Након 9. 9. 2019. пријава испита ће бити могућа само на шалтеру уз накнаду од 1500,00 динара по испиту (пријављивање испита после утврђеног рока); http://studenti.filfak.ni.ac.rs/dokumenti/cenovnik.pdf
  4. Студенти су у обавези да спроведу пријаву испита до краја (одабир предмета, потврда изабраних предмета и окончање поступка пријаве);

Страна 1 од 14