САЈАМ ЗАПОШЉАВАЊА И ПРОФЕСИОНАЛНЕ ОРИЈЕНТАЦИЈЕ 6. АПРИЛА НА ФИЛОЗОФСКОМ ФАКУЛТЕТУ

Обавештења и активности  ::  среда, 5.4.2023.

Сајам запошљавања и професионалне оријентације одржаће се 6. априла на Филозофском факултету у Нишу у периоду од 10 до 15 сати. Концепт Сајма предвиђа представљање послодаваца и њихове понуде послова и пракси у директном контакту са посетиоцима на штандовима, као и едукативна предавања и радионице у оквиру пратећег програма. Сајам је првенствено намењен профилима који се школују на Филозофском факултету, односно свршеним и актуелним студентима свих нивоа студија.

Циљ Сајма је да помогнемо посетиоцима да ступе у директан контакт са послодавцима, увиде шта се тражи и које су им могућности на тржишту рада, као и да што лакше направе прве кораке у каријери.

Не пропустите радионице Погледај мој CV (учионица 204) и Блиц интервју (учионица 210), где ће представници послодаваца обављати индивидуалне консултације са посетиоцима Сајма.

Уз то, Сајам ће имати и едукативни програм у амфитеатру у приземљу, који почиње од 10.30 сати, а где ћете моћи да чујете:

- како до праксе и запослења у компанији НИС

- како да се истакнете и прикажете своје таленте послодавцу, у реализацији представника компаније Transcom

- које програме (само)запошљавања нуди Национална служба за запошљавање,

- шта је Агилно пословање, зашто је корисна Scrum методологија и које вештине су потребне за обављање тренутно једног од најтраженијих занимања  а које у компанијама све чешће обављају алумнисти нашег факултета (компанија Endava),

- како започети каријеру у агенцији за дигитални маркетинг, која (пред)знања и вештине су потребне, како надоградити формално образовање и прилагодити своја знања, таленат и вештине потребама тржишта (агенција Lobohouse),

- како се од директора потпуно мења каријера и покреће приватни бизнис, и који су изазови на том путу (оснивачица Центра за друштвено одговорно предузетништво и Rural Hub-a),

- као и шта све треба узети у разматрање приликом тражења посла и одабира каријерног пута (Филозофски факултет).

За више информација, пратите веб-сајт Сајма и Инстаграм налог Канцеларије за развој каријере и подршку студентима.