РАСПОРЕД УПИСА СТУДЕНАТА МАСТЕР АКАДЕМСКИХ СТУДИЈА У ШКОЛСКУ 2024/2025. ГОДИНУ

Обавештења и активности  ::  среда, 9.10.2024.

РАСПОРЕД УПИСА СТУДЕНАТА МАСТЕР АКАДЕМСКИХ СТУДИЈА У ШКОЛСКУ 2024/2025. ГОДИНУ

(за студенте који не испуњавају услов за одбрану мастер рада до 30. новембра 2024. године)

У периоду од 9. до 11. октобра 2024. године вршиће се ЕЛЕКТРОНСКИ УПИС студената у обновљену прву годину у статусу студента чије се школовање финансира из буџета.

Студенти ће бити позвани преко својих налога на Е-индекс сервису, да изврше упис у школску 2024/2025. годину у наведеним терминима.

У тренутку када прихвати позив да изврши упис, а пре потврде уписа, неопходно је да студент:

• попуни ШВ образац у електронском облику,
  • има на свом рачуну уплаћен износ од 200,00 динара на име обавезног осигурања (уплата осигурања се врши у складу са упутством које се налази на Студентском порталу, а у менију Е-индекса је и пример попуњене уплатнице: корисничко име-3).

Након поднетог захтева за упис који студент пошаље преко Е-индекса, сарадник у Служби за наставу и студенстка питања ће извршити проверу и окончати упис. Студент ће тада на свом Е-индекс налогу видети предмете и моћи ће да изврши означавање изборних предмета које није положио или да се определи за друге изборне предмете (студент има права да изборни предмет који није положио замени другим изборним предметом из одговарајућег изборног блока).

Након извршеног електронског уписа и добијене потврде на Е-индексу да је упис успешно окончан, студент треба да остави индекс у канцеларији 104 код сарадника Службе за наставу и студентска питања задуженог за његов студијски програм, ради овере уписа у индексу. Приликом предаје индекса, студенти који су у радном односу су у обавези да доставе копију Уговора о раду. Студент ће након два радна дана од предаје индекса моћи да преузме индекс са овереним уписом од сарадника Службе за наставу и студентска питања.

У периоду од 14. до 16. октобра 2024. године вршиће се ЕЛЕКТРОНСКИ УПИС студената у обновљену прву годину студија у статусу самофинансирајућег студента.

• попуни ШВ образац у електронском облику,
  • доказ да има на свом рачуну уплаћен износ на име прве рате накнаде за обнову године (уплата накнаде се врши у складу са упутством које се налази на Студентском порталу: корисничко име-2). Износ накнаде за поновни упис године израчунава се према броју бодова за предмете које студент уписује, у вредности бода од 1.500,00 динара, али највише до износа од 35.000,00 динара, при чему се прва рата уплаћује одмах приликом уписа, а осталих једанаест рата до 10-ог у месецу. Крајњи рок за измирење последње рате је приликом предаје мастер рада.

ИЗДАВАЊЕ ПОТВРДА

Све потврде о статусу у школској 2024/2025. години издаваће се искључиво на следећи начин:

Захтев за издавање потврда о статусу студент преузима са сајта Факултета или у копирници преко пута Факултета.

Потребно је да студент читко попуни захтев, заокружи сврху издавања потврда које су му потребне и остави у означену кутију испред канцеларије 104.

Потврде ће се преузимати након два дана од предаје захтева и налазиће се у означеној кутији испред канцеларије 104.