Радионица Шта те чека у медијима?

Обавештења и активности  ::  понедељак, 28.2.2022.

Радионица „Шта те чека у медијима?” намењена је студентима свих нивоа студија Филозофског факултета у Нишу. Радионицу ће реализовати Драгана Томић, која ће своје дугогодишње искуство рада у медијима поделити са присутним студентима. Такође, биће речи и о фотографисању за потребе медија из угла професионалног фотографа.

Радионица ће се одржати на Филозофском факултету у Нишу, у амфитеатру 21 (у приземљу), 7. марта 2022. године, са почетком у 17.00 сати.

Можете се пријавити попуњавањем електронског формулара на https://www.filfak.ni.ac.rs/prijave/radionica-mediji

Број места ограничен је на 60 због епидемиолошких мера.

Теме радионице биће:

1. Разбиј заблуде
  • истраживачко новинарство не значи и добро новинарство – примери из праксе
  • таблоиди не значе нужно и лош квалитет  – примери из праксе
  1. Тајне заната
  • колико речи треба да буде у једној реченици
  • када да се обратиш уреднику
  • како да се односиш према изворима
  • да ли ако си новинар смеш да будеш и активиста – шеташ или извештаваш
  • како на плату утиче твој телефонски именик
  1. Шта те чека у редакцији
  • маркетинг и ПР
  • уредник који нема времена
  • медијске навике публике/читалаца
  1. Слика говори више од хиљаду речи
  • фотографија је саставни део текста – употпуњује га, објашњава и даје му значење – примери из праксе
  • добар фотограф доноси причу – примери

Ово су питања на која ће вам Драгана одговорити током предавања. Као неко ко иза себе има 15 година искуства рада у медијима, приближиће вам рад у модерном свету маркетинга и дати корисне савете за спремнији излазак на тржиште рада. Након завршених студија Србистике, Драгана је у редакцију дневних новина ушла као лектор, а своју новинарски каријеру је завршила сопственом вољом као уредник рубрике друштво и економија.

Данас је поносна власница агенције за маркетинг и PR, али и даље верује да речи имају моћ и да су новинари „седма сила“.

Са Драганом нам долази и гост изненађења! Репортер, уредник фотографије, дугогодишњи стални сарадник агенција Reuters, AFP, EPA, AP, аутор емисије „Paparazzo potera“. Каријеру је почео у Политици, а тренутно је запослен у Блицу и ради на више документарно-филмских пројеката.

За више информација запратите нас на друштвеним мрежама https://www.instagram.com/kanc.filfak/

Очекујемо вас!