НЕЛТА театар фест у биоскопу "Купина"

Обавештења и активности  ::  понедељак, 16.5.2016.

Удружење наставника енглеског језика Ниша – НЕЛТА и Филозофски факултет у Нишу организују НЕЛТА ТЕАТАР ФЕСТ у уторак 17.5.2016 од 16 до 21 сата.

НЕЛТА ТЕАТАР ФЕСТ је фестивал представа на енглеском језику које су ученици и наставници основних и средњих школа Ниша – од III разреда основне школе до матураната - припремили и одиграли у овој школској години.

Фестивалу ће се прикључити и студенти англистике Филозофског факултета у Нишу, који ће извести неколико Шекспирових сонета и монолога у тачки Loving Shakespeare и тиме на свој начин обележити 400 година од смрти Вилијама Шекспира.

НЕЛТА ТЕАТАР ФЕСТ има и хуманитарни карактер: студенти новинарства ће у току фестивала прикупљати добровољне прилоге посетилаца за свог колегу Срђана Митића, који болује од мултиплекс склерозе и коме је потребно 10.000 долара за лечење.

Позивамо вас да дођете на фестивал, својим прилогом помогнете Срђану да добије преко потребно лечење и уживате у представама на енглеском језику.

У прилогу се налази програм Фестивала.