Стипендије фондације Alfred Toepfer за мастер студије у Немачкој

Стипендије и кредити  ::  среда, 6.3.2024.

У сарадњи са Немачком националном академском фондацијом (Studienstiftung des deutschen Volkes), Фондација Alfred Toepfer нуди нови програм стипендирања, Ти и Европа, који је намењен студентима који би желели да заврше мастер студије у Немачкој почевши од зимског семестра 2024. године.

Стипендија укључује следеће погодности:

- Стипендија од најмање 300€ месечно до максимално 1.112€ (рачунато према приходима).

- Два годишња мрежна састанка о европским темама и факултативно учешће у образовним програмима специфичним за Европу које нуди Studienstiftung. Трошкови смештаја, исхране и мастер студија су покривени, а путни трошкови су субвенционисани.

- Коришћење дигиталне програмске области као платформе за размену и умрежавање на форуму Studienstiftung.

- Пријем у вршњачки програм Studienstiftung-а.

Програм је намењен следећим земљама: Белгија, Босна и Херцеговина, Бугарска, Хрватска, Данска, Естонија, Француска, Немачка, Израел, Италија, Пољска, Румунија, Србија, Швајцарска, Велика Британија.

Да би се пријавили за програм, студенте мора предложити универзитетски професор. Ова номинација се мора обавити до 15. марта 2024. Рок за подношење свих докумената за пријаву је 31. март 2024. године.

У прилогу ћете пронаћи све важне информације о програму, баш као и на програмској страници www.you-and-europe.de