Огласна табла: Историја

основне академске студије

Колоквијум из предмета Увод у историјске студије са методологијом 1, одржаће се у уторак 25.4.2017. годинеу 13:00

Зборно место испред учионице 305

Поправни колоквијум из предемта Општа историја позног средњег века одржаће се у уторак 25.4.2017. године у 09:00 сати

Списак студената који полажу МЕТОДИКУ НАСТАВЕ ИСТОРИЈЕ II

(СВИ ЧАСОВИ ДРЖЕ СЕ У ГИМНАЗИЈИ СВЕТОЗАР МАРКОВИЋ, ЧАС ТРАЈЕ 45 МИНУТА)

Р.б.

Бр.инд.

Име

Презиме

1

1040

Петар

Врцељ

Понедељак, 24. април 2017; 5. час (11.40), одељење:1/4, Природно-математички, Уџбеник: Нови Логос; Наставна јединица: Подела Царства; опадање и пропаст Западног римског царства

2

992

Милица

Анђелковић

Понедељак, 24. април 2017; 6. час (12.30), одељење III-1, друштвено-језички, уџбеник:Нови Логос, Наставна јединица: Прва владавина кнеза Михаила и Уставобранитељи

3

1028

Никола

Миловановић

Понедељак, 24. април 2017; 7. час (13.20) , одељење: 2/5, Природно-математички, Уџбеник: Нови Логос, Наставна јединица: Грађански рат у САД

4

990

Милан

Касунић

Уторак , 25. април 2017; 2.час (08.50), одељење: I-1, друштвено-језички, уџбеник: Нови Логос, Наставна јединица: Криза Републике (реформе браће Граха, Марије и Сула)

5

1047

Стевица

Милошевић

Уторак , 25. април 2017, 3. час (09.55), одељење: III-2, друштвено-језички, уџбеник: Нови Логос, наставна јединица: Прва владавина кнеза Михаила и Уставобранитељи

6

1048

Никола

Микић

Уторак , 25. април 2017, 4. час (10.45), одељење: III-1, друштвено-језички, уџбеник: Нови Логос, наставна јединица: Друга владавина кнеза Милоша и кнеза Михаила Обреновића

7

1049

Лазар

Николић

Уторак , 25. април 2017, 4. час (10.45), одељење: 1/3, Природно-математички, уџбеник: Нови Логос, Наставна јединица: Подела Царства; опадање и пропаст Западног римског царства

8

1050

Никола

Милић

Уторак , 25. април 2017, 5. час (11.40), одељење: III-3, природно-математички, уџбеник: Klett, Наставна јединица: Савезништво и фронтови, хронологија ратних дејстава и преломни догађаји 1939-1945; промена граница и окупациони системи

9

1052

Стефан

Симић

Среда, 26. април 2017, 5. час, (11.40), одељење: I-8(М), специјално-математичко, уџбеник: Завод за уџбенике (средње стручне школе), наставна јединица: Босна од 12.-15. века

10

1053

Јелена

Милојевић

Среда, 26. април 2017, 6. час (12.30), одељење: I-2, друштвено-језички, уџбеник: Нови Логос, Наставна јединица: Криза Републике (реформе браће Граха, Марије и Сула)

11

1054

Матеја

Бараћ

Среда, 26. април 2017, 6. час (12.30), одељење: 1/5, Природно-математички, уџбеник: Нови Логос, наставна јединица: Подела Царства, опадање и пропаст Западног римског царства

12

1056

Милан

Ранђеловић

Среда, 26. април 2017, 7. час (13.20), одељење: I-7(Ф), специјално-физичко, Уџбеник: Завод за уџбенике (средње стручне школе), наставна јединица: Босна од 12.-15. века

13

1057

Младен

Недељковић

Среда, 26. април 2017, 7. час (13.20), одељење: 2/4, Природно-математички, уџбеник: Нови Логос, наставна јединица: Грађански рат у САД

14

1058

Милица

Милошевић

Среда, 26. април 2017, 1. час (14.15), одељење: II-2, друштвено-језички, уџбеник: Фреска, Наставна јединица: Постанак и развој босанске државе

15

1059

Бојана

Миленовић

Среда, 26. април 2017, 2. час (15.05), одељење: II-1, друштвено-језички, уџбеник: Фреска, Наставна јединица: Постанак и развој босанске државе

16

1091

Драгана

Митић

Среда, 26. април 2017, 2. час (15.05), одељење: 2/6, Природно-математички, уџбеник: Нови Логос, наставна јединица: Грађански рат у САД

17

1061

Кристина

Стевановић

Среда, 26. април 2017, 3. час (16.10), одељење: II-3, друштвено-језички, уџбеник: Фреска, наставна јединица: Постанак и развој босанске државе

18

1063

Војислав

Арсенијевић

Четвртак, 27. април 2017, 2. час (08.50), одељење: III-3, природно-математички, уџбеник: Klett, наставна јединица: Расизам, геноцид и холокауст, крај рата и његове последице; свакодневни живот у рату

19

1065

Марија

Ћирић

Четвртак, 27. април 2017, 3. час (09.55), одељење: III-1, друштвено-језички, одељење: Нови Логос, наставна јединица: Владавина кнеза Милана (Друго намесништво и Устав из 1869.)

20

1067

Ива

Костадиновић

Четвртак, 27. април 2017, 4. час (10.45), одељење: III-2, друштвено-језички, уџбеник: Нови Логос, наставна јединица: Друга владавина кнеза Милоша и кнеза Михаила Обреновића

21

1068

Милан

Врбица

Четвртак, 27. април 2017, 5. час (11.40), одељење: I-8(М), специјално-математичко, уџбеник: Завод за уџбенике (средње стручне школе), наставна јединица: Дубровник у средњем веку

22

1087

Александар

Стојилковић

Четвртак, 27. април 2017, 5. час (11.40), одељење: 1/5, Природно-математички, уџбеник: Нови Логос, наставна јединица: Франачка држава и уједињење Европе

23

1070

Стефан

Бранковић

Четвртак, 27. април 2017, 6. час (12.30), одељење: I-1, друштвено-језички, уџбеник: Нови Логос, наставна јединица: Први и Други тријумвират

24

1071

Марија

Ћирић

Четвртак, 27. април 2017, 6. час (12.30), одељење: 1/4, Природно-математички, уџбеник: Нови Логос, наставна јединица: Франачка држава и уједињење Европе

25

1072

Милош

Тодоровић

Четвртак, 27. април 2017, 7. час (13.20), одељење: 1/3, Природно-математички, уџбеник: Нови Логос, наставна јединица: Франачка држава и уједињење Европе

26

1073

Димитрије

Петронијевић

Петак, 28. април 2017, 5. час (11.40), одељење: I-7(Ф), специјално-физичко, уџбеник: Завод за уџбенике (средње сручне школе), наставна јединица: Дубровник у средњем веку

27

1075

Бобан

Марјановић

Петак, 28. април 2017, 6. час (12.30), одељење: I-2, друштвено-језички, уџбеник: Нови Логос, наставна јединица: Први и Други тријумвират

28

1076

Лазар

Вукадиновић

Петак, 28. април 2017, 7. час (13.20), одељење: III-2, друштвено-језички, уџбеник: Нови Логос, наставна јединица: Владавина кнеза Милана (Друго намесништво и Устав из 1869.)

29

1092

Урош

Арсенијевић

Петак, 28. април 2017, 7. час (13.20), одељење: 2/4, Природно-математички, уџбеник: Нови Логос, наставна јединица: Српска револуција

30

1081

Мирослав

Драговић

Петак, 28. април 2017, 1. час (14.15), одељење: 2/6, Природно-математички, уџбеник: Нови Логос, наставна јединица: Српска револуција

31

1084

Никола

Бубановић

Петак, 28. април 2017, 2. час (15.05), одељење: 2/5, Природно-математички, уџбеник: Нови Логос, наставна јединица: Српска револуција

32

1085

Никола

Здравковић

Петак, 28. април 2017, 2. час (15.05), одељење: II-2, друштвено-језички, уџбеник: Фреска, наставна јединица: Дубровник у средњем веку

33

1086

Матеја

Симић

Петак, 28. април 2017, 3. час (16.10), одељење: II-1, друштвено-језички, уџбеник: Фреска, наставна јединица: Дубровник у средњем веку

34

1069

Маја

Станојловић

Петак, 28. април 2017, 4 час (17.00), одељење: II-3, друштвено-језички, уџбеник: Фреска, наставна јединица: Дубровник у средњем веку

35

820

Јелена

Србуловић

термин ће бити накнадно објављен (мај)

36

821

Ненад

Милић

термин ће бити накнадно објављен (мај)

37

Мартин

Спасић

термин ће бити накнадно објављен (мај)

38

Никола

Љубисављевић

термин ће бити накнадно објављен (мај)

39

1060

Александар

Стаменковић

термин ће бити накнадно објављен (мај)

40

1077

Немања

Анђелковић

термин ће бити накнадно објављен (мај)

Колоквијум из Српског језика студенти Историје радиће 3. маја у термину предавања: од 13.45 у учионици 210.

Доц. др Ирена Љубомировић држаће консултације четвртком од 12 – 13h

(кабинет 121)

Асистент Дејан Антић неће одржати вежбе у уторак 04.04.2017. године из предмета Општа историја од 1871. до 1918. године и Методика наставе историје 1

О Б А В Е Ш Т Е Њ Е

Колоквијум из Опште историје од 1492. до 1650. године и Опште историје од 1650. до 1789. године одржаће се у среду, 26.04.2017. године у 15:00 (учионица 305)

Колоквијум из Историје Срба од 1459. до 1606. године и Историје Срба од 1606. до 1800. године одржаће се у среду, 26.04.2017. године у 15:00 (учионица 305)

О Б А В Е Ш Т Е Њ Е

· Надокнада часова из предмета Увод у археологију 2, одржаће се у четвртак 30.03.2017. године од 17:45 до 20:30 (сала 434, 4. спрат)

· Надокнада часова из предмета Изградња законодавства у српским земљама у средњем веку, одржаће се у петак, 31.03.2017. године од 13:45 до 14:30 (сала 434, 4. спрат)

· Надокнада часова из предмета Трговина и саобраћај у српским земљама у средњем веку, одржаће се у петак, 31.03.2017. године од 14:30 до 15:15 (сала 434, 4. спрат)

· Вежбе из предмета Увод у археологију 2 од 08:30 до 09:15 (учионица 212)

· Предавања из предмета Општа историја раног средњег века од 09:15 до 10:00 (учионица 212)

· Предавања из предмета Општа историја раног средњег века од 10:15 до 11:00 (учионица 305)

Предавања из предмета Историја Срба од 1300. до 1391. године одржаће се у среду 08.03.2017. од 11:00 (учионица 303) у термину предвиђеном за предавања из предмета Култруна историја Византије