Програм менторства - удружење ,,Романи Асвин"

Обавештења и активности  ::  петак, 12.5.2023.

Романи Асвин је удружење које се бави укључивањем, мотивисањем и информисањем ромске омладине о могућностима које им се нуде у образовању са посебним фокусом на високо образовање. Романи Асвин представља глас информисања ромске омладине.

Удружење ,,Романи Асвин" обавештава да је покренут програм вршњачког менторства ,,Ментори на клик" где су корисници студенти ромске националности. На овај програм менторства могу се пријавити студенти од 1. до 3. године основних академских студија, као и бруцоши и ученици 4. године средњих школа.

Програм је кренуо са радом од 1. маја 2023. године и трајаће до 31. августа 2023. године.

Овим програмом обухваћено је укупно 16 ментора који ће радити са ромским студентима и студенткињама на њиховом информисању о студентским правима, студентском стандарду као и информисању о афирмативним мерама и како исте могу употребити у свом студирању. Посебно овим програмом желимо да мотивишемо ромске ученике четврте године средњих школа да уписују високе школе и факултете.

Romani Asvin

Ул. Сибињанин Јанка 12б, 37000 Крушевац Србија