Позив за учешће на летњој школи у Скопљу

Мобилност студената  ::  четвртак, 31.3.2022.

Удружење грађана за промоцију културне Диверзиум из Скопља под покровитељством Града Скопља, организује летњу школу Аспекти породичног и родно заснованог насиља и мобинга.

Летња школа траје 3 дана, а предају истакнути професионалци - социолози, социјални радници и новинари који су директно укључени у едукацију на тему насиља.

Ова летња школа је међународног карактера, што значи да обухвата популацију студената 1. или 2. године студија из области социологије или социјалног рада и политике.

Летња школа се реализује од 20. до 23. јула у просторијама Европског универзитета у Скопљу.

Сви трошкови путовања и смештаја су покривени, а учесницима је обезбеђен доручак и ручак у оквиру семинара.

Званични језик летње школе је македонски, али ће имати и особу за превод ако студентима из других земаља буде потребан превод.

Студенти који су заинтересовани да буду номиновани за учешће у раду ове летње школе у оквиру квоте нашег универзитета треба да се пријаве Канцеларији за међународну сарадњу Филозофског факултета у Нишу, слањем мејла на   до 10. априла 2022. године

У прилогу је позивница са више детаља око организације летње школе.